Rond 1950 kocht mijn vader J.J. Woltjes deze verrekijker tweedehands in Hamburg. Hij was zeeman geworden, iets wat hij altijd al wilde. Je ziet hem hier geknield op het dek van een schip van de Holland Afrika Lijn. Het is waarschijnlijk de haven op de Canarische Eilanden. OP de andere foto staat hij met een verrekijker, waarschijnlijk is het deze kijker. De portretfoto is in de 50-er jaren genomen aan boord van de MS Klipfontein toen hij leerling stuurman was.
Hij was altijd zuinig op de Duitse kijker. Deze verrekijker is ruim veertig jaar mee op reis geweest en heeft vele reizen en ook stormen meegemaakt. Eerst bij de Holland – Afrika lijn en daarna bij North Sea Ferries.
De kijker is gemaakt door Emil Busch in Rathenow (Duitsland) en is gemerkt met “ Marlux 7×50 stym. Busch “ en” Rathenow …0005 “. Het gehele serienummer is helaas niet meer leesbaar. Omdat de kijker tweedehands is gekocht is hij waarschijnlijk gefabriceerd in de jaren veertig.
Ooit kreeg hij een nieuwe verrekijker. Maar mijn vader bleef deze gebruiken en de andere belande ongebruikt in de kast.De nieuwe kon niet tippen aan deze oude.